Zasadili jsme stovky stromů v Podlešíně

Záleží nám na přírodě, a proto jsme se v MI Estate na začátku listopadu vydali pomoci s ochranou poškozeného lesa u Podlešína na Ústecku. Stovky nově zasazených stromků zajistí, že zde bude les opět v příštích letech plně obnoven.

„Prioritou MI Estate vždy bylo starat se řádně o veškerý náš majetek, kterým nejsou jen domy či byty. Když se navíc jedná o les, neváhali jsme. O přírodu bychom měli pečovat všichni co nejlépe. Les je v majetku naší společnosti a považovali jsme za důležité, aby se na jeho obnově podíleli také přímo naši zaměstnanci,“ uvedla obchodní ředitelka společnosti MI Estate Lucie Spilková, která se osobně sázení stromků na severu Čech zúčastnila.

Celkem bylo díky MI Estate do půdy u Podlešína zasazeno na začátku listopadu 450 dubů zimních. Ty nahradily 28 uschlých dřevin, které bylo nutné pokácet. Za několik let tak les opět získá svůj typický vzhled.

Kromě sazenic dubů zimních se společnost MI Estate postarala i o jejich nutnou ochranu. Veškerou plochu s nově vysázenými stromky proto oplotila dřevěným pletivem vysokým 160 cm, které běžně používají státní lesy, aby se k sazenicím nedostala divoká zvěř.