MI Estate se zapojila do akce Ježíškova vnoučata a obdarovala seniory

Společnost MI Estate se zapojila do již tradiční charitativní akce Českého rozhlasu Ježíškova vnoučata. V předvánočním čase se rozhodla darovat brýle pro virtuální realitu klientům z Domova pro seniory v Mariánské na Jáchymovsku. Z pohodlí svého zázemí si tak mohou prohlédnout nejrůznější kouty naší planety.

Ze seznamu si MI Estate vybrala v rámci projektu Ježíškova vnoučata přání, které seniorům v domově v Mariánské přinese zážitky, aniž by museli kamkoli cestovat. Darované brýle pro virtuální realitu disponují rozlišením 4K. Přitom jsou samostatně fungující a nepotřebují kabel ani počítač.

K předání brýlí došlo v pátek 9. prosince za účasti pracovníků Domova pro osoby se zdravotním postižením v Mariánské, pod který domov seniorů v Jáchymově spadá.

„Projekt Ježíškova vnoučata už je zaběhnutá charitativní akce, do které jsme se velmi rádi zapojili. Zejména proto, že můžeme plnit přání konkrétním lidem, většinou seniorům. A tedy nejzranitelnější a přitom velmi skromné skupině obyvatel,“ vysvětlila Jana Kaščáková, ředitelka marketingového oddělení MI Estate.

Akce Ježíškova vnoučata je celoročním projektem Nadačního fondu Českého rozhlasu. Jeho vrcholem je předvánoční sbírka pro seniory. Na stránkách www.jeziskovavnoucata.cz mají návštěvníci vždy od poloviny listopadu možnost vybírat si z tisíců jejich přání, která následně plní. Do této chvíle se Ježíškovým vnoučatům podařilo skrze seznam na webu splnit kolem 90 tisíc přání.

Video z naší návštěvy Domova pro seniory v Mariánské – ZDE.

Zdroj: www.domov-marianska.cz