Požárem zničené oblíbené bistro Dřevák znovu postavíme

Středeční ráno 26. října 2022 nebylo pro obyvatele Újezdu nad Lesy na okraji Prahy příliš povedené. V brzkých hodinách zde totiž vzplála budova místními tolik oblíbeného bistra Dřevák, které od loňského roku vlastní naše společnost MI Estate.

„Na místě se nikomu nic nestalo. Štěstí bylo, že plyn nebyl zapojen. Příčiny požáru zjišťují hasiči s policií, kterým poskytujeme maximální součinnost. Nevěříme však, že šlo o nešťastnou náhodu,“ uvedl mluvčí MI Estate Tomáš Paták s tím, že je nutné vyčkat na závěry vyšetřování.

Bistro Dřevák, je pro obyvatele Újezdu nad Lesy, tradičním místem k posezení. Jeho název není náhodný, budova byla z veliké části ze dřeva. Požár se tak mohl rychleji šířit. I přes rychlý zásah hasičů však oheň zachvátil značnou část bistra.

„Přesto si velmi ceníme práce místních dobrovolných hasičů, kteří na místo rychle dorazili a snažili se zamezit dalšímu šíření požáru a stejně tak zajistit, aby oheň případně někoho neohrozil na zdraví či životě. Za jejich nasazení jim chceme moc poděkovat,“ sdělil mluvčí Paták, který připomenul, že se v bezprostřední blízkosti bistra nacházejí domy a obchod.

V budově v Novosibiřské ulici provozovala své bistro paní Jitka, která tak přišla o útulné místo, kam pravidelně chodili místní. Společnost MI Estate, která nemovitost v Novosibiřské ulici vlastní a pronajímá však hodlá bistro znovu postavit.

„Nechceme nejen místní připravit o toto tradiční místo k posezení s přáteli. Nejprve se samozřejmě musí vyjádřit statik. Ale chtěli bychom, aby Újezd nad Lesy o bistro Dřevák nepřišel. Uděláme vše pro to, aby paní Jitka mohla své bistro provozovat i nadále,“ prohlásil mluvčí MI Estate.

Zdroj fotografií: Blesk.cz

Zobrazit více fotografií