Dopřáli jsme babičkám Den krásy

Ženy mají rády, když se o ně pečuje a jsou rozmazlovány, proto jsme se rozhodli zapojit do výzvy „Den krásy pro babičky“ od Nadace Krása pomoci, kterou se snažíme dlouhodobě podporovat.

Babičky byly svěřeny do šikovných rukou kadeřnice, vizážistky a manikérky. Pro některé z nich to bylo vůbec poprvé v životě, kdy o ně bylo takhle krásně postaráno.

Například paní Jiřinka se svěřila, že si ve svých osmdesáti letech dopřála první nalakované nehty a moc se jí to líbilo. Babička Věra za příjemně strávený den moc děkovala a dodávala „Takhle mi stačí zavřít oči a v duchu se přenesu sem na to místo a vzpomenu si, jak mi bylo krásně a jak jste mě tu opečovávaly“. Právě ona si hýčkání zaslouží dvojnásob, ve svých 93 letech se sama stará o nemohoucího manžela.

Každý, kdo se zapojil do výzvy Den krásy pro babičky se vzdal svého honoráře. Všechny peníze byly věnovány na projekt Doma bez obav, který pomáhá lidem, jako je například paní Věra a paní Jiřinka. Umožňuje jim dožít důstojně a bezpečně doma.

Celý den se nesl v dobré náladě a bylo zřejmé, že si všechny ženy péči opravdu užívaly. Na konci dne odcházely nejen s úsměvem na rtech, ale i s kyticí a dárkovým balíčkem. Jsme opravdu rádi, že jsme mohli být součástí a zpříjemnit babičkám jejich všední a často ponuré dny.

Zdroj: krasapomoci.cz

Zobrazit více fotografií