Azylový dům pro opuštěné pejsky

Pomohli jsme azylu týraných pejsků v Libni, který má více než dvacetiletou historii. Jeho prioritou je péče a starost o seniorní pejsky, kteří byli opuštěni svými majiteli nebo odebráni z velmi špatných podmínek. Mnozí přicházejí s akutními nebo chronickými zdravotními problémy, někteří mají i značné šrámy na duši z předchozího života.

Velmi zde dbají na kvalitní veterinářskou péči, a to jak preventivní, tak léčebnou. K pejskům mají velmi osobní vztah, o tom jsme se mohli přesvědčit i při naší návštěvě. Jsou jim zajištěny rodinné podmínky, umožněn volný pohyb a neustálý přístup na pozemek skrz psí dvířka. Pokud pejsek odchází do nového domova, je to domov velmi pečlivě prověřený, zodpovědný s podmínkami, které daný pejsek potřebuje a předchází tomu zkušební doba, jejíž délka a podmínky závisí na konkrétní situaci.

Darovali jsme pejskům 180 kg prémiového krmiva v podobě granulí a 24,8 kg konzerv. Dojemné osudy pejsků nás nenechali chladnými, proto jsme rádi, že jsme mohli pomoci.

Vážíme si práce azylu a především vřelého přístupu k těmto, v mnohých případech, týraným pejskům. Rozhodli jsme se tedy pro pravidelnou spolupráci.