3. ročník Běhu NADOTEK

Jak už jistě víte, organizaci DEBRA ČR podporujeme již dlouhodobě, proto jsme se i tento rok zapojili do letošního charitativní běhu NADOTEK. Běh byl virtuální, každý si tak mohl vybrat délku a náročnost své tratě.

Závod byl přizpůsoben všem nadšencům do pohybu a bylo pouze na jejich uvážení, jestli poběží nebo zvolí chůzi. Tomu byly uzpůsobené i tratě, kterých bylo dohromady 7 a každá z nich svojí délkou přibližovala jedinečný projekt EB Centra s názvem EB klinický den. Například 8 km trasa měla symbolizovat klinický den, který začíná v 8 hodin ráno, kdy lékaři vyrážejí za svými pacienty. Závod dlouhý 11 km zase symbolizoval 11 specializací, na které se odborný tým EB Centra zaměřuje. Tento projekt poukazoval na to, že pacienti nemusí “běhat po doktorech”, ale lékaři – téměř doslova – běhají kolem pacientů.

EB Centrum je jediné specializované pracoviště v ČR pečující o pacienty s nemocí motýlích křídel. Odborně se tato genetická nemoc nazývá Epidermolysis bullosa congenita, proto je označovaná zkratkou EB.

Virtuální závod NADOTEK probíhal ve dnech od 24. 3. do 2. 4. 2023 a zúčastnit se mohl opravdu každý. Ke startu stačila pouze online registrace, zaplacení startovného a účastník mohl vyběhnout/vyjít kamkoliv a kdykoliv chtěl. Po splnění vybrané tratě si mohl svůj cílový čas porovnat s ostatními účastníky závodu. Celkem se na pomyslnou startovní čáru postavilo 1220 běžců a chodců z celé České republiky. Běhu se účastnilo i několik slavných osobností a lékařů. Například chirurg Tomáš Šebek nebo hokejový obránce Michal Kempný. Za společnost MI Estate se zúčastnila většina nadšených sportovců a svým startovným přispěli na „Motýlky“.

Cílem virtuálního běhu NADOTEK byla nejen osvěta o vzácné nemoci motýlích křídel a o špičkové péči, která je v EB Centru v Brně pacientům poskytována, ale také šlo o finanční podporu organizace. Díky těm, co se do závodu přihlásili a zaplatili startovné, se letos vybrala rekordní suma činící 218 850 Kč.

Ještě jednou děkujeme všem zapáleným sportovcům, kteří se do závodu s chutí zapojili a budeme se těšit na příští rok!

Zobrazit více fotografií