Spory mezi spoluvlastníky nemovitostí

Spoluvlastnictví u nemovitosti může vzniknout nejčastěji v důsledku dědění, kdy dědicům připadne ideální podíl, nebo při rozvodu během rozdělování společného jmění manželů.

Mít ve společném vlastnictví jednu nemovitost s sebou často přináší rozpory a hádky, které nemají konce ani řešení. Spoluvlastnictví má velkou výhodu toho, že za svůj podíl nezaplatíte tolik, jako za celou nemovitost. Problém nastává, když se začne řešit užívání a údržba nemovitosti.

Podílové spoluvlastnictví bývá problémové, jak z toho ven?

Pokud se už delší dobu nejste schopni domluvit s ostatními spoluvlastníky a vlastnění podílu nemovitosti vás spíš trápí, než že by přinášelo užitek, máte možnost svůj spoluvlastnický podíl prodat.

Prodání spoluvlastnického podílu zjednodušil § 1117 Občanského zákoníku č. 89/2012, který omezuje předkupní právo pro spoluvlastníky při převodu podílu. Od 1. července 2020 tak už nemusíte svůj podíl nabídnout jako první ostatním spoluvlastníkům.

I když je prodej spoluvlastnického podílu mnohem jednodušší než v minulosti, je velmi pravděpodobné, že se vám spoluvlastnický podíl nepodaří prodat. Je těžké najít kupce, který by měl zájem jen o třetinu bytu. Ani banka vám na spoluvlastnický podíl nedá hypotéku.

Obraťte se na nás. V MI Estate se specializujeme na výkup spoluvlastnických podílů i na výkup celých nemovitostí.

Postaráme se o váš podíl

Podíl od vás odkoupíme napřímo, nejsme realitní kancelář. Celý obchod dokážeme vyřídit už do 24 hodin. Máme přes 14000 spokojených klientů, poradíme si se složitými případy. Nevadí nám ani podíl na nemovitosti, která je zatížena věcným břemenem , exekucí nebo jinou právní vadou.

Nabídneme vám nejvyšší možnou cenu. Odkoupíme váš spoluvlastnický podíl rychle, postaráme se o veškeré papírování, oběhneme úřady i právníky, dohodneme se za vás s ostatními spoluvlastníky. Nechte všechno na nás.

Chcete se nezávazně poptat? Napište, konzultace s námi je vždy zdarma. Stačí jen vyplnit formulář a náš MI Estate specialista se vám obratem ozve. Nastíníme, jak probíhá celý výkup spoluvlastnického podílu a představíme vám jednotlivé kroky. Mezitím si přečtěte recenze spokojených zákazníků .