Vypořádání podílu z dědictví nemovitosti

Pokud nejste jedináček, musíte se v dědickém řízení dělit se sourozenci. Zděděná nemovitost se tak rovným dílem rozdělí na spoluvlastnické podíly pro všechny dědice. Dědictví je nejčastější příčinou vzniku podílového spoluvlastnictví.

Často se bohužel setkáváme s tím, že rozdělení nemovitosti kvůli dědictví přinese jen zbytečné hádky a spory do rodiny. Každý ze spoluvlastníků chce s nemovitostí naložit jinak a nejsou schopni se společně dohodnout. Jak z toho ven? Poradíme.

Prodej zděděné nemovitosti: Cesta, jak si zachránit rodinné vztahy?

Pokud nechcete přijít o rodinu, dohodněte se se všemi spoluvlastníky na prodeji nemovitosti z dědického řízení. Obraťte se na nás. V MI Estate se specializujeme na výkup nemovitostí  i na výkup spoluvlastnických podílů na nemovitostech. S vypořádáním podílů máme bohaté zkušenosti, svědčí o tom 14000 spokojených klientů.

Nabídneme vám nejvyšší možnou cenu a postaráme se o veškerou administrativu. Jsme rychlí, celý obchod dokážeme uskutečnit za 1 den. Se složitými právními situacemi si tykáme, nemusíte se bát, že bychom si zrovna s vaší situací nedokázali poradit. Díky nám se vyhnete zdlouhavým dědickým sporům a rozpadu rodiny.

Zrušené předkupní právo: Vykoupíme váš podíl z dědictví

Pokud se nedohodnete na prodeji celé zděděné nemovitosti, můžete se ještě vy sami zbavit starostí a prodat svůj spoluvlastnický podíl. Asi si teď říkáte, nemusím nabídnout první svůj podíl ostatním spoluvlastníkům? V minulosti platilo předkupní právo, kvůli kterému jste vždy museli první nabídnout svůj podíl ostatním spoluvlastníkům. Od 1. července 2020 se však předkupní právo zrušilo.

Nicméně, pro nemovitosti a podíly z nemovitostí z dědictví platí výjimka. Po dobu 6 měsíců od získání nemovitosti z dědického řízení sice musíte přednostně nabídnout podíl spoluvlastníkům, po uplynutí této lhůty však můžete svůj podíl prodat bez jejich souhlasu. Prodat takový podíl však není úplně jednoduché.

Obraťte se na nás, vykoupíme váš spoluvlastnický podíl za férovou cenu, rychle vás zbavíme všech starostí. Stačí vyplnit formulář, náš MI Estate specialista se vám ozve a společně se dohodnete na dalším postupu.