Proč se investice do nemovitostí určitě vyplatí?

Nenechávejte své v šuplíku zavřené peníze pozvolna ztrácet na hodnotě. Raději je rozumně investujte a sledujte, jak hodnota vašeho majetku roste. Nákup a vlastnictví nemovitosti je investiční strategie, která se řadí mezi tzv. konzervativní. Tedy takové investice, které jsou minimálně rizikové a návratnost investice je v dlouhodobém či střednědobém horizontu garantovaná. Jedná se o jeden z nejbezpečnějších způsobů, jak můžete zhodnotit své peníze.

Spoření má smysl jen do určité míry. Jistě je dobré mít nějaké úspory na nečekané výdaje (jako je rozbitá pračka nebo několikadenní výlet) či pro případ, že krátkodobě přijdete o zaměstnání. Jakmile se vám ale na účtu začínají peníze kupit, je na místě přemýšlet o jejich investování. Vyhnete se tak znehodnocování v případě inflace a zajistíte sobě i svým dětem lepší budoucnost.

Kdo si počká, ten se dočká

Jak už bylo řečeno, investiční nemovitost, tedy nemovitost, kterou pořizujete za účelem investice (nikoliv vašeho bydlení), je jedním z nejbezpečnějších způsobů, jak můžete své peníze zhodnotit. Musíte ale být trpěliví. Ceny nemovitostí stále rostou, ačkoliv někdy mohou krátkodobě zakolísat. Když ale počkáte několik let, téměř s jistotou prodáte nemovitost dráž, než jste ji nakoupili.

Může se však dokonce stát, že nakoupíte nějakou nemovitost velmi výhodně a k nárůstu její ceny dojde ještě rychleji, než byste čekali. Současnost je tomu jasným příkladem, ceny totiž rostou závratným tempem. V roce 2021 cena rezidenčních nemovitostí meziročně vzrostla o 14,5 %. Jinými slovy, pokud byste kupříkladu na začátku roku 2021 koupili byt v hodnotě 1 000 000 korun, byla by jeho cena na začátku roku 2022 celých 1 145 000 korun.

Tak rychlý nárůst není obvyklý a mohly za něj především stále relativně výhodné hypotéky, na které si také můžete investiční nemovitost pořídit, a také touha lidí uchránit své peníze před vysokou inflací. I kdyby tento trend poklesl (protože trh prochází různými hospodářskými cykly), nemusíte se bát. Pořád je zde garantovaný nárůst o několik procent ročně. Což je rozhodně více než jakékoliv bankovní spoření.

Tip: Nejstabilnější vývoj mají ve svém zhodnocování stavební pozemky. Jejich ceny mezi lety 1998 a 2019 vzrostly v průměru na 301 %. Investice do pozemku je tedy jednou z cest, kterou rozhodně doporučujeme.

Bez strachu z inflace

Pro peníze na vašem bankovním účtu je inflace úhlavním nepřítelem. U nemovitostí tomu tak není. Jejich cena totiž společně s mírou inflace vzrůstá. Pokud nemovitost pronajímáte, nájem také poroste společně s inflací a vy o nic nepřijdete.

Stabilní pasivní příjem

Pasivní příjem je pravidelný příjem, který získáváte bez ohledu na vykonanou práci. Investice do nemovitostí je tím, co vám ho zajistí. A to sice v případě, kdy budete nemovitost pronajímat. Měsíčně vám tak na kontě přistanou peníze, které vám budou investici, kterou jste do nemovitosti vložili, postupně splácet (nebo i vydělávat nad rámec investice). Dá se říct, že v případě, kdy splácíte hypotéku, vám ji vlastně platí někdo jiný, ale nemovitost bude za pár let vaše a vy ji budete moc darovat dětem, prodat nebo s ní naložit, jakkoliv uznáte za vhodné.

Pokud se chcete do investování pustit se vší vervou, můžete příjem, který vám pronájem nemovitosti poskytuje, opět investovat. Bez nadsázky lze říci, že investice do nemovitostí je jedním z nejsnazších způsobů, jak se stát milionářem. Časem můžete takto nashromáždit takový pasivní příjem, že kromě občasných povinností spojených s pronájmy, nemusíte dělat nic jiného.

Tip: Případné nájemníky vybírejte velmi pečlivě. Každý byt (či dům) je potřeba po dlouhodobém pronajímání lehce rekonstruovat. Když vyberete pečlivé a spořádané nájemníky, bude pravděpodobně stačit, když vymalujete nebo necháte vyčistit koberce. Ale v případě problémových nájemníků, kteří byt zanedbají, se může rekonstrukce vyšplhat do částek, které vám už nebudou příjemné.

Jak investovat do nemovitostí?

Pokud s investicemi do nemovitostí teprve začínáte a nejste si jistí, co je a není výhodné, nemáte přehled o možnostech, které jsou na trhu, nebo nevíte, jak postupovat, pusťte se do toho s naší pomocí. Nabízíme vám investice do nemovitostí formou přímého vlastnictví. Jako jediná společnost na trhu nabízíme prodej spoluvlastnického podílu za 80% cenu, kterou stanoví soudní znalec ve znaleckém posudku. Investované peníze se vám tak okamžitě (již při koupi) o 20 % zhodnotí.

Sjednejte si s námi schůzku, kde se společně seznámíme s vaší situací a sestavíme pro vás zdarma portfolio nemovitostí na míru. Následně od nás dostanete seznam nemovitostí, které jsou pro vás výhodné (a současně dostupné). Investovat můžete už s částkou od 100 000 korun. Pokud toužíte investovat víc, můžete koupit i několik podílů najednou. Získáte tak třeba desetinu pole na Šumavě nebo dvacetinu chaty v Krkonoších. Při nákupu podílu se stáváte přímým vlastníkem (jste zapsáni v katastru nemovitostí a uzavíráte kupní smlouvu), nemusíte se tedy ničeho bát. Tak na co čekáte? Čím dřív s investováním začnete, tím lépe.